Перестановки в силовом блоке - подготовка к введению военного положения?

Сейчас все достаточно активно обсуждают назначение министра внутренних дел Караева и председателя КГБ Вакульчика на должности помощников президента в Брестской и Гродненской области. Некоторые считают, что идёт процесс введения в РБ военного положения. На самом деле надо понимать, что философия власти у Лукашенко совершенно иная. Он не рассматривает ни одного из своих министров, ни одного из премьер - министров, которые у него когда-то служили, в качестве субъектов политики. Они для него просто инструмент удержания личной власти.

Валер Цапкала, вітаю Вас з новым рэсурсам, якога так нам усім не хапала!
Я аксама думаў, што Лукашэнка А.Р. неімаверна моцна чапьляецца за ўладу. Але зараз я так амаль што ня думаю - апасьля размоваў з маім даўнім сябрам заснавальнікам БНФ ды такім чынам усёй апазыцыі Русланам Зголічам, які распавёў падрабязна пра яго сустрэчу з Лукашэнка А.Р. асабіста на Беларусьфільме 12.06.2001г. яшчэ. Справа ў тым,Ю што ўжо тады той быў згодны перадаць уладу патрыёту. Але да сяго часу ўсе выхады Зголіча Р. на ўсіх кандыдатаў у кандыдаты, ў тым ліку і на Ваш Штаб, не прывялі да якой небудзь цікавасьці з вашых бакоў. Мьне асабіста яшчэ да таго Зголіч Р. даўно прапаноўвае стаць прэзыдэнтам, але ў мяне ўсё ж такі ўзрост…
Што тычыцца магчымасьці ператварыць дыктатуру ў ваеннай хунты ўладу, то гэта цалкам верагодна. Што, па-мойму, разумее і С.Л.Ціханоўські ў той размове са С.Р.Ціханоўскай 10.10.2020г., калі ён адмовіўся такі падцьверьдзіць свае жа словы пра жорскасць, калі Сьвятлана ў яго перапытала…
Але ці здольныя вы ўсе, новыя апазыцянэры, зразумець такія матэрыі? Пытаньне пастаўлена ня мною, а тымі вашымі на форуме паводзінамі, якія павыдалялі дзесятькі тэм, заведзеных (як вы гаворыце “галоўным апазыцыянэрам”) Русланам Зголічам, якому вы надалі да таго асабыя паўнамоцтвы тут, сяра М.І.Грыба, Ў.П.Някьляева, С.Л.Ціханоўскага, Сьвятланы Алекьсяевіч ды шмат каго яшчэ з нашых ды таксама прадстаўнікоў улады ўплоць да Лукашэнка А.Р. асаіста (як раз накануне яго з жонкаю візыту да Вас у Варшаву з пасланьнем ад Лукашэнка А.Р. у т.л. і да прэзыдэнта Анджэя Дуды радьні ягонай жонькі па маме Мілеўскай яго, пазабьлякавалі ўсе тры акаунты - яго, сяброўкі яго Тамары Баарыка паэткай Ціханоўскай С.Р. з мужам афіцэрам ды амаль чальца БНФ, якую я асабіста запрасіў на З’езд БНФ 7-га, Ганны Мілеўскай, якая напісала толькі што вершы ў дадатак да тых, што выдалены ў Вас на форуме:

[Forwarded from Аннушка]
КАРАев с КАРАником Гродно делили
Былые министры наш Край посетили
Наивные думают Гродно склонить
И нам навязать Жесточайше любить
Того, кто их в ссылку отправил сюда
От сюда на Польшу идут поезда
И эти две КАРЫ наивных министров
Решили зачистить мой Край очень быстро.
Но и не такие тут зубья ломали
И более грозным отпор здесь давали
Мой Край Калиновского
Помнит о многом
Не раз оккупанты ломали здесь ноги .
И вам КАРЫ точно, ни кто тут не рад
И вам не поможет ОМОНА отряд
Вы сами захочете в Польшу бежать
Пожалуй не будем вам в этом мешать
Сдадите Патрона вы сами ребята
Что б выделил Дуда про Вроцславам хаты
Но вы обламаетесь, руки в кровище
Вы сами себя опустили на днище
Когда выполняешь преступный приказ
Подумай об этом, подумай не раз
У вас самолета ведь личного нет
Приплыли вы КАРЫ, тушите ка свет

PS. Служить надо было народу
А не жесточайше уроду.

АннаВОРОН.

Не удивлён… В ОПГ “пахан” повяжет “кровью” максимум своих “быков”.
Уж извините за жаргон., но именно он подходит к ситуации.